Domy z bali Markisz

Domy z bali

Żadne inne miejsce zamieszkania nie zapewnia takiej atmosfery jaką dają domy z bali, idealne dla osób ceniących tradycję i przyjazne dla środowiska rozwiązania. Tego rodzaju domy, produkowane przez naszą firmę od 1995 roku, wytwarzane są z bali o przekroju 20 lub więcej centymetrów, pozyskiwanych z drewna pochodzącego z lasów w Górach stołowych. Surowcem mogą być bale cięte, toczone lub ciosane, co wpływa na ostateczny wygląd domu. Prócz nich stosujemy także naturalne pokrycia dachowe.

Metoda budowy, gdy chodzi o domy z bali oparta jest przede wszystkim na tradycyjnych technikach ciesielskich, przy użyciu których nie są stosowane gwoździe, potrzebne w przypadku budynków konstruowanych przy zastosowaniu innych technologii przy wznoszeniu ścian zewnętrznych i wewnętrznych, co nie odbija się jednak negatywnie na ich wytrzymałości na działanie czynników atmosferycznych i upływ czasu.

Wbrew temu, co można by sądzić, domy z bali nadają się do użytku przez cały rok, a dzięki swojej specjalnej konstrukcji nie wymagają dodatkowej warstwy docieplającej. Mogą być użytkowane zarówno w celach mieszkalnych jak i jako miejsce w którym można spędzać okres wakacji.

Nasza firma buduje domy z bali w wielu różnych wariantach, które mogą być skonstruowane zgodnie z projektem stworzonym zgodnie z życzeniem naszych klientów. Domy wykonane przez nas powstały już na terenie ośmiu województw i ciągle rozwijamy naszą działalność. Koszt realizacji poszczególnych projektów może różnić się w zależności od ich charakteru.